اردوگاه کشوری شهید باهنر تهران


عنوان اردوگاه :

اردوگاه کشوری شهید باهنر تهران

عنوان اردوگاه :

Shahid Bahonar Tehran Camp

آدرس وب سایت : www.bahonarcamp.ir
پست الکترونیک : info@bahonarcamp.ir
آدرس : استان تهران - شهر تهران - میدان قدس - خ شهید باهنر - روبروی کلانتری 123 - خ فیضیه
آشنایی با مجتمع فرهنگی اردویی شهید باهنر تهران و امکانات آن. پذیرش اردو بصورت اینترنتی. مشاوره برگزاری اردو در تهران.
اردوگاه شهید باهنر تهران: این اردوگاه که در خیابان نیاوران سابق و شهید باهنر فعلی در جوار پارک تفریحی جمشیدیه در شمال شهر تهران واقع شده یکی از جذاب ترین و با رزش ترین اردوگاههای کشور است.
اردوگاه شهید باهنر تهران که قبلا به اردوگاه منظریه معروف بود در واقع بیش از صد سال پیش باغ شخصی و اختصاصی منظریه خانم همسر ناصرالدین شاه قاجار بوده و بعدا توسط خود او به وزارت معارف آن روز و آموزش و پرورش امروزی اهداء میشود این اردوگاه که میتوان به جرات گفت که اولین اردوگاه وزارت آموزش و پرورش بوده هم اکنون با امکاناتی همچون خوابگاهها و آلاچیقها و سوئیتهای مجهز و سکوهای چادر متعدد، قادر به اسکان چندین هزار نفر بصورت همزمان است. اردوگاه شهید باهنر تهران به موازات شرایطی که برای پذیرش تعداد کثیری اردو و سمینار و همایش و غیره دارد از امکانات و تجهزات گسترده دیگری همچون سالن های غذاخوری – آشپزخانه های مجهز – سالنهای اجتماعات – سینما – زمین چمن فوتبال – سالن های ورزشی – استخر شنا – سالن کنفرانس – و حتی تالار های عقد و عروسی ویژه فرهنگیان و فرزندان ایشان است. مسجد و نمازخانه بزرگ نور این اردوگاه نمای بسیار قشنگی به این مرکز فرهنگی تربیتی داده است. اردوگاه شهید باهنر تهران بدلیل اینکه در مرکز و پایتخت کشور واقع شده همواره میزبان گردهم آیی های بزرگی از سراسر کشور است.
اردوگاه شهید باهنر تهران علی رغم اینکه دانش آموزی است و بیشتر مورد استفاده دانش آموزان است لیکن اکثر تجمع های بزرگ فرهنگی  آموزش و پرورش را میزبانی میکند
آب و هوای بسیار مطبوع این اردوگاه بقدری دلنشین است که هم در تابستان و هم در زمستان نوازشگر پوست دستان و صورت است و از موجودات مزاحم و موزی مثل مگس و پشه و امثالهم کمتر اثری در آن دیده میشود.
آب آشامیدنی این اردوگاه از شبکه آبرسانی تهران بزرگ تامین میشود هرچند آب حاصل از ذوب شدن برفهای دامنه کوه و قله بزرگی که این اردوگاه در دامنه آن قرار گرفته و آب مورد نیاز اشجار و گلها و چمن های اردوگاه را تامین میکند نیز کمتر از آب تصفیه شده تهران بزرگ نیست.
درختان چنار صد ساله دو طرف خیابانهای اردوگاه منظره ای دلچسب و فراموش نشدنی و سایه ای دلنواز و هوایی خنک و متبوع را در فصل تابستان ایجاد میکند که کمتر احساس گرما حتی در اوج تیر و مرداد میکنی.
و در یک کلام میتوان گفت اردوگاه شهید باهنر تهران قطعه ای از بهشت است که راه یافتگان بدانجا هرگز خاطره زیبایش را فراموش نمیکنند.    
اردوگاه کشوری کولکچال تهران نیز توسط مرحوم دکتر بنایی رئیس وقت سازمان پیشاهنگی کشور قبل از انقلاب اسلامی مردم ایران بر بالای یکی از رفیع ترین قله های سلسله جبال البرز در شمال شهر تهران بنا شده بطوریکه از فراز اردوگاه تمام شهر تهران را میتوان نظاره نمود
بدیهی است این اردوگاه جاده ماشین رو ندارد و بخشی از راه را حتما باید با قاطر و یا پیاده طی کرد تا به اردوگاه رسید. به همین دلیل بیشتر بدرد اردوهای جوان پسر و ورزشکار و کوهنورد میخورد و قبلا نیز ضمیمه اردوگاه کشوری شهید باهنر تهران بوده کما اینکه هنوزم مکمل این مجتمع فرهنگی اردویی است.
جستجوهای مرتبط : اردوگاه تهران،اردوگاه های تهران،اردوگاه باهنر تهران،اردوگاه تفریحی تهران،اردوگاه شهید باهنر تهران،اردوگاه های تفریحی تهران،اردوگاه دانش آموزی تهران،آدرس اردوگاه باهنر تهران،اردوگاه شهید باهنر تهران نیاوران،اردوگاه های استان تهران،اردوگاه های اطراف تهران،اردوگاه اطراف تهران،اردوگاه شهید باهنر در تهران،نقشه تهران اردوگاه شهید باهنر،اردوگاه های شهر تهران،اردوگاه منظریه تهران
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
6.9/10 (تعداد آرا 42 نفر )
دانلود فلش پلیر
آخرین مقالات
اهداف برگزاری اردو
اهداف یک آموزشگاه از برگزاری اردو چیست؟ چرا دانش آموزان را به اردو می بریم؟ اهداف برگزاری انواع اردوهای دانشجویی ، ورزشی ، جهادی ، علمی ، تربیتی چیست؟
اردوی خدمت رسانی کار
آشنایی با اردوهای خدمت­رسانی کار ،ضرورت و اهداف اردوهای خدمت­رسانی کار ، اهداف عینی ­تر اردوهای خدمت­رسانی کار و عوامل انگیزشی موجود برای همکاری دانش­ آموزان
تشکیل اردوهای تابستانی دانش‌آموزان
برگزاری اردوهای دانش آموزی در سال 53 ، تصویری خاطره انگیز از نحوه برگزاری اردو در آن ایام و طرز فکر و عمل اردویی مربیان و متصدیان امر.
سخنی پیرامون اردوهای یک روزه دانش آموزان دبستانی
سخنی پیرامون اردوهای یک روزه دانش آموزان دبستانی و نکات برگزاری اردو برای دبستانی ها. برگرفته از مجله قدیمی تربیت.