اردوگاه کشوری شهید بهشتی اصفهان


عنوان اردوگاه :

اردوگاه کشوری شهید بهشتی اصفهان

عنوان اردوگاه :

Shahid Beheshti Isfahan Camp

آدرس وب سایت : isfahancamp.com
پست الکترونیک : info@isfahancamp.com
آدرس : استان اصفهان - شهر اصفهان - اصفهان - اتوبان ذوب آهن - شهر ابریشم - انتهای شهر ابریشم
آشنایی با مجتمع فرهنگی اردویی و اردوگاه شهید بهشتی اصفهان و امکانات آن. پذیرش اردو بصورت اینترنتی. مشاوره برگزاری اردو در اصفهان.
اردوگاه کشوری شهید بهشتی اصفهان: بیش از ده سال قبل از انقلاب اسلامی مردم ایران ، سازمان پیشاهنگی وقت دولت شاهنشاهی ایران ، در نظر داشت که اردوگاهی بنا کند که پس از تکمیل و مهیا شدن بتواند میزبان جامبوری جهانی پیشاهنگی در سال 1358 هجری شمسی در ایران باشد با همین انگیزه سالها بود که آقای دکتر بنایی رئیس سازمان پیشاهنگی وقت ایران بررسی های گسترده بعمل آورده بود و نهایتا تصمیم گرفته بود که اصفهان را برای ساخت اردوگاهی بزرگ برای نیل به منظور مذکور انتخاب کند و اقداماتی نیز بعمل آورد که نهایتا نیز به تاسیس و پایه گذاری اردوگاه مذکور که بعدا به اردوگاه باغ ابریشم معروف شد انجامید. البته طولی نکشید که تصمیمشان بنا بدلایلی عوض شد و محل تاسیس اردوگاه مذکور را از اصفهان به نیشابور تغییر داد البته در این راستای این تصمیم هم اردوگاه باغ ابریشم اصفهان رسما آغاز به ساخت شد و هم اردوگاه باغرود نیشابور تاسیس گردید حال بگذریم که با شکل گیری انقلاب اسلامی مردم ایران و انحلال پیشاهنگی که در آن روز ارگانی طاغوتی قلمداد میشد مسئله برگزاری جامبوری جهانی هم در ایران عملا منتفی شد لیکن از این رهگذر هم اردوگاه باغ ابریشم اصفهان و هم اردوگاه باغرود نیشابور عملا پایه گذاری و ساخته شد و از آن پس تا کنون هر روز رو به توسعه و تجهیز و گسترش و بهسازی بوده و هست.
آری بدستور مرحوم دکتر بنایی، اردوگاه کشوری شهید بهشتی اصفهان در اواخر دهه 1340 و اوایل 1350 هجری شمسی توسط شادروان مرحوم حیدرعلی تاکی طراحی و با کمک دانش آموزان و اعتبارات پیش آهنگی و آموزش و پرورش هزاران اصل نهال درخت کاج در آن غرس شد و همان اردوگاه امروز به مجموعه ای بسیار زیبا تبدیل شده که قادر است بصورت همزمان میزبان هزاران نفر اردوی دانش آموزی یا هر تجمع دیگری باشد.
اردوگاه کشوری شهید بهشتی اصفهان امروزه با امکاناتی همچون: خوابگاههای هتل مانند مجهز به سیستمهای سرمایش و گرمایش و سالن های غذا خوری مجهز و سالنهای اجتماعات و کنفرانس و سینما و کلاسهای آموزشی و اماکن ورزشی شامل سالن سرپوشیده ورزشی استخر شنای روباز تابستانه و استخر سرپوشیده بسیار مجهز و زیبای چهار فصل و زمین های استاندارد چمن طبیعی فوتبال و زمین های فوتبال با زمین چمن مصنوعی فنس گذاری شده و میادین متعدد والیبال و بسکتبال و میزهای متعدد تنیس ثابت و پیست دوچرخه سواری و دریاچه قایقرانی و سکوهای اسکان و کمپ های زیبا و صدها چشمه حمام و دستشویی مجهز قادر است تا حدود 15000 نفر را در قالب اردوهای یکروزه و تا حدود سه هزار نفر را در قالب اردوهای چند روزه با بهترین کیفیت برگزار نماید.
اردوگاه کشوری شهید بهشتی اصفهان که به مجتمع فرهنگی اردویی شهید بهشتی اصفهان نیز نمایده میشود دارای پرسنلی ورزیده و کار کشته است که جلب رضایت اردوهایی که در این اردوگاه مستقر میشوند از خصایص بارز ایشان محسوب میشود.
اردوگاه کشوری شهید بهشتی اصفهان ملقب به باغ ابریشم ، دارای سایت اینترنتی مجهزی است که توسط شرکت داده ورزان طراحی شده و هر فرد و ارگانی که قصد برگزاری اردو در این اردوگاه را داشته باشد میتواند با مراجعه به سایت مذکور و دیدن عکسها و فیلمهای پارانوما با کلیه تجهیزات و اماکن اردوگاه حتی بهتر از حضور فیزیکی آشنا شود.
اردوگاه کشوری شهید بهشتی اصفهان یا به عبارت دیگر مجتمع فرهنگی اردویی شهید بهشتی اصفهان بر خلاف بعضی اردوگاهها که بیشتر در فصل تابستان فعالند در طول سال همواره فعال است و میزبان اردوهای فراوان دانش آموزی دختر و پسر است که از اقصی نقاط کشور بقصد آشنایی و دیدار آثار باستانی و زیبائیهای شهر تاریخی اصفهان عازم این دیار میشوند
اکثر اردوهایی که در اردوگاه کشوری اصفهان پذیرش میشوند به قصد خود اردوگاه نیامده اند بلکه از اردوگاه برای خواب و خوراک استفاده میکنند اما روزها را بقصد دیدن زیبائی ها و اماکن دیدنی و تاریخی شهر اصفهان بیرون اردوگاهند.

جستجوهای مرتبط : اردوگاه اصفهان،اردوگاه های اصفهان،اردوگاه بهشتی اصفهان،اردوگاه شهید بهشتی اصفهان،اردوگاه شهيد بهشتي اصفهان،اردوگاه باغ ابریشم اصفهان،اردوگاه دانش آموزی اصفهان،اردوگاه ابریشم اصفهان،اردوگاه های استان اصفهان،اردوگاه دانش اموزی اصفهان،اردوگاه های دانش آموزی اصفهان،اردوگاه کشوری شهید بهشتی اصفهان،اردوگاه كشوري شهيد بهشتي اصفهان،اردوگاه تفریحی اصفهان،اردوگاه شهید بهشتی در اصفهان،اردوگاه شهيد بهشتي در اصفهان،اردوگاه در اصفهان،اردوگاه های شهر اصفهان،اردوگاه کشوری اصفهان

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
7.1/10 (تعداد آرا 38 نفر )
دانلود فلش پلیر
آخرین مقالات
اهداف برگزاری اردو
اهداف یک آموزشگاه از برگزاری اردو چیست؟ چرا دانش آموزان را به اردو می بریم؟ اهداف برگزاری انواع اردوهای دانشجویی ، ورزشی ، جهادی ، علمی ، تربیتی چیست؟
اردوی خدمت رسانی کار
آشنایی با اردوهای خدمت­رسانی کار ،ضرورت و اهداف اردوهای خدمت­رسانی کار ، اهداف عینی ­تر اردوهای خدمت­رسانی کار و عوامل انگیزشی موجود برای همکاری دانش­ آموزان
تشکیل اردوهای تابستانی دانش‌آموزان
برگزاری اردوهای دانش آموزی در سال 53 ، تصویری خاطره انگیز از نحوه برگزاری اردو در آن ایام و طرز فکر و عمل اردویی مربیان و متصدیان امر.
سخنی پیرامون اردوهای یک روزه دانش آموزان دبستانی
سخنی پیرامون اردوهای یک روزه دانش آموزان دبستانی و نکات برگزاری اردو برای دبستانی ها. برگرفته از مجله قدیمی تربیت.