کتاب راهنمای برگزاری اردو
در این کتاب سعی شده تا مجموعه‌ای از کارهایی که می‌شود در یک اردو انجام داد، به صورت جزیی و مختصر ذکر شود تا راهنمایی در تفکر و تلاش برگزارکنندگان در انجام فعالیت‌های اردویی باشد.
در فصول مختلف این کتاب با بررسی ابعاد مختلف اردو و فعالیت‎‎ها و اقدامات مورد نیاز در برگزاری اردو سعی می‌شود تا ذهن برگزارکنندگان اردوها پویاتر شود تا بتوانند کارهای جدید و نویی را در اردوها به عرصه ظهور برسانند.
این کتاب در 5 فصل کلیات و تعاریف، سازماندهی و تشکیلات، اقدامات و فعالیت‌ها، توصیه‌های اردویی و فعالیت‌های عملی تنظیم شده است.
در این اثر سعی شده تا مجموعه‌ای از کارهایی که می‌شود در یک اردو انجام داد، به صورت جزیی و مختصر ذکر شود تا راهنمایی در تفکر و تلاش برگزارکنندگان در انجام فعالیت‌های اردویی باشد.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: "مسئول اردو در واقع مسئولیت تمام مسائل مربوط به برگزاری یک اردو را بر عهده دارد، پس مسئول اردو باید علاوه بر ویژگی‌هایی همچون صداقت، محبت، زکاوت، خلاقیت، تعهد، توانمندی در مدیریت، مسئولیت‌پذیری، امانتداری، حسن برخورد، شجاعت، برخورداری از تجربه کافی، بایستی توانایی‌های لازم برای انجام صحیح برنامه‌های اردو و برخورد درست و منطقی با حوادث و رویدادهای پیش‌بینی نشده را داشته باشد."
ناشر :  نتشارات سیمای خورشید    |    نویسنده :  محمدباقرجعفری خرمی

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
6/10 (تعداد آرا 4 نفر )
دانلود فلش پلیر
آخرین مقالات
اهداف برگزاری اردو
اهداف یک آموزشگاه از برگزاری اردو چیست؟ چرا دانش آموزان را به اردو می بریم؟ اهداف برگزاری انواع اردوهای دانشجویی ، ورزشی ، جهادی ، علمی ، تربیتی چیست؟
اردوی خدمت رسانی کار
آشنایی با اردوهای خدمت­رسانی کار ،ضرورت و اهداف اردوهای خدمت­رسانی کار ، اهداف عینی ­تر اردوهای خدمت­رسانی کار و عوامل انگیزشی موجود برای همکاری دانش­ آموزان
تشکیل اردوهای تابستانی دانش‌آموزان
برگزاری اردوهای دانش آموزی در سال 53 ، تصویری خاطره انگیز از نحوه برگزاری اردو در آن ایام و طرز فکر و عمل اردویی مربیان و متصدیان امر.
سخنی پیرامون اردوهای یک روزه دانش آموزان دبستانی
سخنی پیرامون اردوهای یک روزه دانش آموزان دبستانی و نکات برگزاری اردو برای دبستانی ها. برگرفته از مجله قدیمی تربیت.