مراحل برگزاری اردو

مراحل برگزاری اردو

چه اردوی دانشجویی باشد و چه دانش آموزی و چه قصد داشته باشید که همکاران یا فرزندان پرسنل سازمان یا شرکت تان را به اردو ببرید، ابتدا باید تعیین نمایید که هدف تان از برگزاری این اردو چیست؟
چه اردوی دانشجویی باشد و چه دانش آموزی و چه قصد داشته باشید که همکاران یا فرزندان پرسنل سازمان یا شرکت تان را به اردو ببرید، ابتدا باید تعیین نمایید که هدف تان از برگزاری این اردو چیست؟
به عنوان مثال، اگر یک دانشگاه قصد داشته باشد تا دانشجویان رشته معماری را به یک اردوی دانشجویی برای شناخت آثار باستانی و معماری شهر کاشان ببرد، تعداد روزهای اردو، محل برگزاری اردو و غیره، بر این اساس مشخص خواهد شد. به همین شکل نیز، اگر قصد دارید که کارمندان شرکت تان را برای ایجاد الفت و همبستگی بیشتر، به مسافرتی چند روزه ببرید تا روابط عاطفی شان، تحکیم یابد، انتخاب محلی سر سبز و با نشاط که افراد، بیشتر زمان خود را در کنار یکدیگر و در فضایی سبز و خرم بگذرانند، گزینه بهتری است تا مسافرت به شهری مانند شیراز و بازدید از اماکن تفریحی و تاریخی آن! بنابراین بسیاری از پارامترها، بر اساس هدف شما از اردو مشخص می شود.
پس از آن، ضمن تماس با شرکت اردویی الرحمن، تعداد افراد و جنسیت ایشان را، همراه با اهداف اردو بیان نموده تا کارشناسان ما، محلی را به شما پیشنهاد دهند. به عنوان مثال، ممکن است قصد برگزاری همایشی را دارید، بنابراین مشخص می فرمایید که در این همایش، چه تعداد آقا و چه تعداد خانم حضور دارند و هدفتان از این همایش چیست؟ بدیهی است که باید محلی انتخاب شود که هم امکان اسکان مهمانان را داشته و هم قابلیت برگزاری همایش را داشته باشد.
پس از اینکه موارد بالا مشخص گردید، برای وعده های غذایی شما نیز، چاره اندیشی می گردد. ممکن است شما آشپزی را به همراه داشته باشید و بخواهید صرفا از آشپزخانه اردوگاه و یا محل استقرارتان استفاده نمایید و یا ممکن است بخواهید غدایتان را در همان اردوگاه صرف کنید. حتی برخی از اردوها تمایل دارند که همه یا برخی از وعده های غذایی را در رستوران میل فرمایند.
به هر حال، بعد از مشخص شدن جزئیات سفر و نیازمندی های شما، شرکت اردویی الرحمن ضمن هماهنگی با مرکز مربوطه، پروپزالی را به شما پیشنهاد می دهد که طی آن هزینه های استقرار و غذا و پیشنهاداتی راجع به امکانات جانبی قابل ارائه، با بیان ریز قیمت ها، ارائه می گردد. سپس شما می توانید همه یا برخی از قابلیت ها را انتخاب نموده و هزینه نهایی کار مشخص خواهد گردید.
در این مرحله، قراردادی مشخص با بیان تعهدات قانونی طرفین تنظیم و ارائه خواهد گردید که ضمانت اجرایی کار بوده و پس از آن، مبلغ پیش پرداخت واریز می گردد. سپس اردو، در موعد مقرر، برگزار شده و شرکت الرحمن به تعهدات مذکور در قرارداد فیمابین عمل خواهد کرد.
نهایتا نیز، پس از رضایتمندی مسئولین اردو، مبلغ تتمه، به حساب شرکت واریز گردیده و تسویه حساب می شود.
عبدالرحمن ربیعی
 
عبدالرحمن ربیعی
تعداد مقالات 14 عدد

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
دانلود فلش پلیر
آخرین مقالات
اهداف برگزاری اردو
اهداف یک آموزشگاه از برگزاری اردو چیست؟ چرا دانش آموزان را به اردو می بریم؟ اهداف برگزاری انواع اردوهای دانشجویی ، ورزشی ، جهادی ، علمی ، تربیتی چیست؟
اردوی خدمت رسانی کار
آشنایی با اردوهای خدمت­رسانی کار ،ضرورت و اهداف اردوهای خدمت­رسانی کار ، اهداف عینی ­تر اردوهای خدمت­رسانی کار و عوامل انگیزشی موجود برای همکاری دانش­ آموزان
تشکیل اردوهای تابستانی دانش‌آموزان
برگزاری اردوهای دانش آموزی در سال 53 ، تصویری خاطره انگیز از نحوه برگزاری اردو در آن ایام و طرز فکر و عمل اردویی مربیان و متصدیان امر.
سخنی پیرامون اردوهای یک روزه دانش آموزان دبستانی
سخنی پیرامون اردوهای یک روزه دانش آموزان دبستانی و نکات برگزاری اردو برای دبستانی ها. برگرفته از مجله قدیمی تربیت.