چرا اردویم را خودم برگزار نکنم؟

چرا اردویم را خودم برگزار نکنم؟

هیچ مانعی برای هماهنگی با اردوگاه ها و برگزاری اردو، توسط خود شما وجود ندارد و شما نیز می توانید همانند بسیاری از مدارس و دانشگاه ها، راسا نسبت به برگزاری اردوی تان اقدام نمایید.
هیچ مانعی برای هماهنگی با اردوگاه ها و برگزاری اردو، توسط خود شما وجود ندارد و شما نیز می توانید همانند بسیاری از مدارس و دانشگاه ها، راسا نسبت به برگزاری اردوی تان اقدام نمایید. اما ایران اردو پس از بیست و هشت سال فعالیت جدی در زمینه برگزاری اردوهای دانش آموزی، دانشجویی، گردهمایی ها و اردوهای پرسنلی و سازمانی، می تواند مزایایی داشته باشد که ذیلا به برخی از آنها اشاره خواهد شد.
  • کاهش هزینه ها :
شاید در وهله اول به نظر برسد که وجود یک شرکت واسطه برای برگزاری اردو به معنای افزایش هزینه هاست. اما واقعیت این است که تضمین موفقیت در دنیای امروز، منوط به در اختیار داشتن اطلاعات وسیعتر و برخورداری از ارتباطات عمیق تر می باشد. به عنوان مثال، کافی است بدانید که بر اساس مصوبه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اصفهان، اردوهای دانش آموزی و دانشجویی، از 50% تخفیف در بازدید از اماکن تاریخی و بازدیدی این شهر برخوردارند و برای بهره مندی از این امکان، کافی است روز قبل از اردو، فردی به این سازمان مراجعه کرده و با در دست داشتن نامه درخواست از مدرسه یا دانشگاه، به تعداد افراد، بلیط با تخفیف ویژه تهیه نماید.
شرکت اردویی الرحمن از این مصوبه و بسیاری موارد دیگر با خبر بوده و به دلیل کثرت استفاده از خدمات اردوگاه ها، شرکت های اتوبوسرانی و غیره و اطلاع از قیمت ها، قدرت چانه زنی خوبی داشته و قیمت تمام شده اردو برای شما مناسب تر از زمانی است که خودتان راسا اقدام نمایید. تازه همه اینها، غیر از زمان زیادی است که از کار اصلی تان باز شده و صرف هماهنگی های اردو می شود.
  • تخصصی شدن کارها :
کلیه کارها به سمتی تخصصی پیش رفته و هیچکس نمی تواند مدعی باشد که من تمام نیازهای خود را شخصا مرتفع می کنم. چرا که "همه چیز را همگان دانند". سابقه ما نشان می دهد که بسیاری از اردوها، به دلیل عدم وجود تجربه کافی و یا لحاظ نکردن پارامترهای به ظاهر بی اهمیت، دچار مشکلاتی شده اند که گهگاه به عزل مدیر مدرسه نیز انجامیده!
شرکت اردویی الرحمن، تمامی اردوگاه های کشور و امکانات آنها را می شناسد و حتی از برخورد مسئولان آن با اردوها و نحوه سرویس دهی شان آگاهی دارد. به عنوان نمونه خیلی از موارد زمانی که به یک مدیر مدرسه برگزاری اردو در فلان اردوگاهی که در یک منطقه خوش آب و هواست را پیشنهاد می کنیم، ایشان حتی از وجود یک اردوگاه با امکانات رفاهی مناسب در آن منطقه اظهار بی اطلاعی می کند.
حتی برخی از موارد اردوهایی بوده اند که برای بازدید از اماکن تاریخی یک شهر مانند اصفهان، برنامه ریزی کرده ولی به دلیل عدم اطلاع از اینکه روزهای جمعه به دلیل برگزاری نماز جمعه امکان بازدید از مسجد امام وجود ندارد، اردوی خود را تا میدان امام (نقش جهان) برده اند، اما بی ثمر بازگشته و موجبات اعتراض دانش آموزان فراهم آمده. به همین دلیل است که یک شرکت تخصصی برگزاری اردو پدید آمده تا در این زمینه ها به صورتی تخصصی ارائه خدمات نماید.
  • صرفه جویی در زمان :
فقط یک بار رنامه ریزی برای برگزاری اردو، کافی است تا بدانید که تا چه اندازه باید برنامه ریزی شده و تک تک اجزای اردو، از قبیل محل برگزاری، هماهنگی با یک اردوگاه، تهیه وسیله نقلیه، برنامه ریزی بازدیدهای اردویی و غیره چه میزان وقت و انرژی از مدیران مدارس می گیرد. به شکلی که در برخی از موارد، از مدیران مدارس شنیده ایم که گفته اند، دیگر به سراغ چنین راهکاری نخواهند رفت.
اما شرکت اردویی الرحمن این مسیر را هموار کرده و مثلا پس از مشخص شدن محل اسکان اردو، طی یک نامه به دانش آموزان یا دانشجویانی که قصد شرکت در اردو را دارند، بر اساس شناخت از امکانات موجود و کمی ها و کاستی های اردوگاه، کلیه ملزومات سفر را به ریز لیست می کند تا مشکلی پیش نیاید و هماهنگی ها برای وسیله نقلیه و سایر وارد را راسا انجام خواهد داد. به این شکل، شما به وظیفه اصلی خود در مدرسه مشغول خواهید بود.
  • مربیان مجرب :
اردو نیز همانند سایر عرصه ها، یک فرهنگ خاص خود را می طلبد! به عنوان نمونه یک سری شعر اردویی و یا مسابقات جذاب فرهنگی، هنری و ورزشی وجود دارد که می تواند به لذت بخش شدن اردو کمکی دو چندان نماید. در بسیاری از موارد مشاهده شده که عدم توانایی مسئولین اردو در ارائه برنامه ای جذاب و گیرا، موجب شده که دانش آموزان و دانشجویان بخواهند، خودشان نسبت به انجام تفریح و سرگرمی اقدام نمایند که گهگاه حتی موجب بروز خرات جدی گردیده!
اما شرکت اردویی الرحمن، مربیان مجربی دارد که در این زمینه آموزش دیده اند و سالهاست با برگزاری اردوها، قابلیت کنترل فضا را داشته و با هدایت جهت تفریح و شادی دانش آموزان به سمت و سویی فرهنگی، ضمن پاسخگویی به نیاز روحی و عاطفی ایشان برای خارج شدن از چهارچوب های خشک مدرسه، مانع از بروز مواردی گردند که تاثیرات منفی اخلاقی دارد.
  • برنامه ریزی اردو :
اینکه اردو در چه فصلی و در چه منطقه ای برگزار شود؟ کدام مقاطع تحصیلی را بهتر است که با هم به اردو ببریم؟ امکانات کدام اردوگاه، برای برگزاری اردو در یک فصل خاص، بیشتر است؟ اردو بهتر است از چه روز و ساعتی شروع شده و به چه روز و ساعتی ختم گردد؟ چه روزی به بازدید از کدام اثر گردشگری یا تاریخی برویم؟ و بسیاری دیگر از این سوالات، چیزی است که ممکن است شما بهخ شکل کامل در اختیار نداشته باشید و حتی مشاهده شده که برخی از مدیران مدارس، برای رفع این نقیصه، همیشه اردوها را به یک شهر مشخص و یک اردوگاه واحد می برند!
شرکت اردویی الرحمن در اینجاست که به کمک شما می آید و با ارائه یک برنامه مدون، که برگرفته از شناخت اردو و اردوگاه و وجود تجربه ای عمیق از برگزاری اردوهای متعدد می باشد، برنامه ریزی دقیق و مدونی را ارائه خواهد کرد که در پایان سفر، موجب دستیابی شما به اهداف مختلفی است که از برگزاری آن داشته اید.
عبدالرحمن ربیعی
 
عبدالرحمن ربیعی
تعداد مقالات 14 عدد

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
دانلود فلش پلیر
آخرین مقالات
اهداف برگزاری اردو
اهداف یک آموزشگاه از برگزاری اردو چیست؟ چرا دانش آموزان را به اردو می بریم؟ اهداف برگزاری انواع اردوهای دانشجویی ، ورزشی ، جهادی ، علمی ، تربیتی چیست؟
اردوی خدمت رسانی کار
آشنایی با اردوهای خدمت­رسانی کار ،ضرورت و اهداف اردوهای خدمت­رسانی کار ، اهداف عینی ­تر اردوهای خدمت­رسانی کار و عوامل انگیزشی موجود برای همکاری دانش­ آموزان
تشکیل اردوهای تابستانی دانش‌آموزان
برگزاری اردوهای دانش آموزی در سال 53 ، تصویری خاطره انگیز از نحوه برگزاری اردو در آن ایام و طرز فکر و عمل اردویی مربیان و متصدیان امر.
سخنی پیرامون اردوهای یک روزه دانش آموزان دبستانی
سخنی پیرامون اردوهای یک روزه دانش آموزان دبستانی و نکات برگزاری اردو برای دبستانی ها. برگرفته از مجله قدیمی تربیت.